"Odważnym być" ;-)
Co to jest odwaga?Odwaga to podjęcie decyzji o zmianie.
Jakiej? Wszelkiej i różnorakiej ;)
Dla jednej osoby odważnym posunięciem będzie zmiana przyzwyczajeń związanych z jedzeniem. Dla drugiej zaś będzie to, że zaczął ćwiczyć i robi to regularnie. Odwagę można definiować różnymi czynnościami i wiele razy, ale jedno jest pewne.
Każda zmiana prowadzi nas w kierunku czegoś nowego czyli ROZWOJU, a coś co jest nowe nie jest od razu "straszne" ;)
Co dla mnie jest odwagą? powiedzieć komuś prosto w oczy, że robi źle i zaoferować swoją pomoc. Siąść, porozmawiać i znaleźć rozwiązanie problemu. Być może nie wszystkich przekonuje ten przykład, ale myślę, że samo zwrócenie uwagi to nie wszystko. Trzeba jeszcze wziąć odpowiedzialność za swoje zdanie i wskazać sposób w jaki ktoś może to naprawić :)
Nie da się pomóc każdemu. Nie da się również rozwiązać każdego kłopotu, jednak stanie z założonymi rękami i nieustanne komentowanie nie przyniesie chyba nic dobrego? :D
Pamiętajmy, że ludzie nieustannie potrzebują być odważni. Tak naprawdę każdy z nas chce żyć na 100%, czerpać z tego radość i dzielić się nią z innymi! Wszystko co nas ogranicza to strach. Z nim nie mam mowy o odwadze, działaniu i naszym spełnieniu. Można go jednak bardzo często zmienić w motywację
"Boje się, co powiedzą inni? a ciekawe co powiedzą gdy mi się uda!! " :-)
I właśnie z takie podejście jest prawidłowe, bo to MY mamy decydować czy stać nas na podjęcie jakiejś decyzji i wyzwania jakie się przed nami pojawiło.
Pozdrawiam serdecznie Paweł
czy odważną jest decyzja o rozwodzie?
OdpowiedzUsuńTo pytanie raczej z gatunku "jak żyć". Wiele razy się nad tym zastanawiałam, ale to zależy od indywidualnej sytuacji. Mam nadzieję, że nigdy nie stanę przed takim dylematem.
UsuńOdwaga - to cecha charakteru, której mi brakuje.
OdpowiedzUsuńLudzie różnią się od siebie, a co za tym idzie dla każdego owo słowo będzie miało inną definicję.
Z pewnością Ci, którym odwagi nie brakuje pewniej idą przez życie.
Każda decyzja bez względu na skalę jest odważna. Nie można powiedzieć, że nie mamy odwagi wcale :-)
OdpowiedzUsuńKażdy z nas na swój własny sposób każdego dnia mierzy się ze swoimi własnymi, indywidualnymi sprawami, w których odwaga może być definiowana nawet jako posprzątanie pokoju. Wtedy mamy odwagę zrobić coś ze swoim życiem ( np.bałagan przeszkadza nam w nauce)
Oczywiście niektórzy mają więcej śmiałości od innych, ale tylko w odniesieniu do konkretnych sytuacji. Ktoś nie będący duszą towarzystwa wśród znajomych może być świetnym człowiekiem w wolontariacie, czy innej organizacji bo "ma odwagę pomagać" ;-)
Na swój sposób, według własnych kryteriów, ale MA odwagę!
Pozdrawiam Paweł
właśnie, jak być odważnym/ną, kiedy zmiany wiążą się z pewnm ryzykiem... to jest dobre pytanie.
OdpowiedzUsuńRyzyko istnieje od zawsze, ale musimy zadać sobie pytanie czy warto?
OdpowiedzUsuńCzy to co chcemy zrobić jest nam "potrzebne"? Jeśli tak, to odwaga przyda się w działaniu, jeśli nie odwaga będzie przyznaniem się do tego, że nie muszę tego robić z takich a takich powodów i dobrze mi z tym :)